Δεκ
11

Μία Ήττα και Μία Νίκη για τους μικρούς μας!

Με μία ήττα και μια νίκη για τα αγωνιστικά μας τμήματα έκλεισε την Κυριακή το πρόγραμμα των αγώνων του Σαββατοκύριακου. Μετά την νίκη των ανδρών μας το Σάββατο, την σκυτάλη στις αγωνιστικές υποχρεώσεις πήραν την Κυριακή το πρωί οι έφηβοι.

Τα παιδιά μας αντιμετώπισαν τους εφήβους του Πιερικού Αρχελάου στην Κατερίνη. Δεν τα κατάφεραν όμως και πολύ καλά απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο, καθώς έχασαν με 58-38. Το παιχνίδι έγειρε από νωρίς προς την πλευρά των γηπεδούχων, αφού το πρώτο δεκάλεπτο τελείωσε με σκορ 17-6 υπέρ τους. Ανάλογη πορεία είχε και το δεύτερο δεκάλεπτο που στο τέλος του οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 36-17. Στο δεύτερο ημίχρονο τα παιδιά του Βαφύρα μας ισορρόπησαν το παιχνίδι, αλλά σε καμία περίπτωση δεν κατάφεραν να πλησιάσουν στο σκορ. Το επιμέρους 22-21 του δευτέρου ημιχρόνου διαμόρφωσε και το τελικό 58-38.